Jdi na obsah Jdi na menu

Něco o mně:

Jsem Brňák jak poleno :-)

Jako vystudovaná odborná matematička a pracovník finanční instituce si tvořením různého druhu kompenzuji tu vypočitatelnou část svého já.

Baví mě objevovat potenciál jednotlivých materiálů a polotovarů. Zejména jde o bižuterní šperky. Před pár lety (2006) jsem náhodou narazila na kurz šperků z komponent a už mi to zůstalo :-).

 

Absolvované kurzy tvoření: 

 

Kreslení a malování

- 3x Aha škola (již neexistuje :-( - škoda, bylo to tam moc fajn) - kurzy kresby a malby vedl akademický malíř Richard Šmarda, jehož obrazy se mi moc líbí dosud

- www.volny.cz/d-fridrich (figurální kreslení - moc mě to ale nebavilo kreslit postavu);

- http://www.aovytvarnaskola.cz/ - kurz malby - bylo to fajn, ale bohužel mi to časově nevycházelo, takže jsem byla často bohužel záškolák :-( a pak mi to chybělo. Kurz vedl Aleš Chalupa;

- www.popa.cz - kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou - vedl Vítězslav Němeček, který mi moc nesedl, ale kurz mohu přesto vřele doporučit!

 

Malba na hedvábí (opět Aha škola)

  

Korálky a šperky: 

- Kurz šperků z komponent (www.popa.cz) - vedla Eva Marvánová - patří jí můj velký dík (nebo nevím, jestli spíš nemám nadávat, protože od jejího kurzu jsem prostě na korálkách závislá :-)),

- Kulička z korálek - korálkový obchůdek Rooya (kurz s Arlenou ? jestli to byla ona? -omlouvám se, ale nevím jméno ani přezdívku)

- Kurz Fima s Fruitensee (taky Rooya obchůdek)

- Kurz šperků z chirurgické oceli - MO Jankůj, dílna Brno

 

 Ostatní:

- Kurz automatické kresby - Zdenka Pižlová (už to neučí, nyní viz. Principy života níže)

- Duševní pohodu jsem našla na kurzech Principů života - www.principyzivota.cz. Těmto seminářům vděčím za hodně a mohu je jen doporučit. Nejsem schopná k tomu nic napsat, to se musí vyzkoušet.

 

 

Kam se ještě chystám: kurz smaltíků? :-), pletení košíků?, stříbrná hmota... velké plány - málo času

Zatím mě neláká keramika, protože se s ní zaneřáďuje byt věcičkami, na které se jen práší (i s těma šperkama se už přestávám být schopná domů vejít...)

 

Postupně sem budu přidávat svoje dílka - hlavně korálková, ale i další výtvory.

Tu je link na původní skoro netříděné album:  http://picasaweb.google.com/bijioux              

Kromě mé tvorby různého druhu tu najdete i pár fotek z našich dovolených - manželova velká záliba je cestování - a moje už teď taky :-).

Doufám, že se Vám třeba něco zalíbí a kdyby ano, napište mi do Návštěvní knihy.

                                                                                                                             

Komentáře

Přehled komentářů

Fantastické

(Jiřina , 24. 8. 2012 7:25)

Milá Ivo už přes rok pracuji s korálky hlavně s ohňovkami šila jsem je jako domácí práci pak mě začaly napadat vlastní nápady a pak jsem objevila fimo a vaše stránky koukám na vaše výrobky a teměř mi berou dech.Jsou naprosto dokonalé.Mám tu před sebou své první výrobky s fima ale mám co dělat aby byly aspoň z poloviny tak hezké jako ty vaše.Co víc na to říct?Jen tak dál a ať se vám daří.

pozdrav na Olymp

(ewelina, 6. 5. 2011 8:19)

Milá Ivo,Vy jste bohyně! Máte fantastické šperky a celé stránky. Ke korálkování jsem se dostala teprve nedávno a zcela souhlasím-je to báječná závislost.Ovšem po shlédnutí Vašich stránek jen lapám po dechu a zůstává mi hořká jistota,že již nemohu být nikdy originální, neboť Vaše nápaditost nezná mezí a je vytvořeno vše! Děkuji za inspiraci,budu Vám sem chodit "mlsat" a hlavně už mne nepřesvědčujte, že ještě jde vytvořit něco nového:-))

máš - a asi nejen můj - obdiv

(Cipora, 2. 10. 2009 21:12)

Ivko, našla jsem tě náhodou (tak už to ale možná ve virtuálnu bývá) a už teď vím, že se k tobě - sem budu vracet - děláš nádherné věci - právě se obdivuji šitým korálkům (taky mě pohltily) a hrozínkům. zatím se loučím a přeji nerušeného času na tvoření

Děkuji!!!

(Džeina, 24. 3. 2009 23:26)

Moc děkuji za návštěvu mých stránek a za pochvalný komentář k mým krajinkám. Taky bych ráda na nějaký kurz malování, čerpám jen z knih pro začátečníky.

Džeina + Diana

(Iva J,, 21. 3. 2009 21:23)

Děkuji Vám moc za chválu a povzbuzení,

Džeino, koukala jsem na stránky, ty impressionistické krajinky mě nadchly, měla bych se taky někdy pustit zas do malování...

Diano, počítání korálků není složité, moc je ani nepočítám, spíš vnímám, co to potřebuje. Nemám většinou předem jasné, kdy budu při obšívání přidávat korálky a tak to dělám spíš podle velikosti korálku. Složitější je to jen u vzorovaných kousků, ale to zas musím postupovat podle schématu korálek po korálku, to bych spíš přirovnala ke křížkovému vyšívání...taky jsem už kdysi něco vyšila, ale nemám zdokumentováno foto.
Kdyby byl nějaký problém s obšíváním, ráda se podělím o své zkušenosti, kdyžtak napište :-)

Velmi inspirující

(Diana, 21. 3. 2009 20:43)

Při hledání inspirace pro moji skrovnou tvorbu jsem náhodnou narazila na Vaší stránku a dovolím si Vám říkat Mistře! Máte velký smysl pro barvy a rozhodně se nezapře to, že jste matematik. Domnívám se, že počítání korálků musí být těžké... nicméně... se pokusím Vás alespoň trochu napodobit, protože obšívání korálků a vůbec tato technika mne díky Vám nadchla.

Neuvěřitelné!!!

(Džeina, 16. 3. 2009 23:45)

Ahoj, nemůžu uvěřit tomu co všechno jsi absolvovala a na co se ještě chystáš. A ty tvé výtvory to je opravdu nádhera. Asi bych měla začít s kurzem Principy života, abych taky našla duševní pohodu. Taky korálkuji a maluji, ale opravdu jen malinko, protože mám dvouletého klučíka a s ním vůbec nemám na své koníčky čas. Kdybys chtěla ke mně nakouknout: www.kouzelnekoralky.estranky.cz. Přeji hodně zdaru ve tvých plánech a tvoření.